Užmigti ir išsimiegoti šiuo metu, kai patiriame daug streso, nerimo, baimės ir nežinomybės gali būti itin sudėtinga. Stresas neleidžia mums užmigti, o kai negalime užmigti ir išsimiegoti - stresuojame. Tai tampa tarsi užburtas ratas iš kurio nerandame išėjimo. Tam, kad galėtume sau padėti grįžti į ramybę ir gerą poilsį dalinuosi geriausiomis praktikomis ir patarimais.
Susikoncentruokite į savo kvėpavimą
Jei patiriate stresą, prieš miegą turite padaryti viską, ką galite, kad nusiramintumėte. Vienas iš būdų tai padaryti yra reguliuoti kvėpavimą – tai suaktyvina mūsų atsipalaidavimą ir padeda susikoncentruoti. Tikslas - lėtai, tolygiai ir giliai kvėpuoti.
Nors yra daug struktūrizuotų gilaus kvėpavimo praktikų, pradėti galite padėdami ranką ant pilvo ir lėtai įkvėpdami. Kai pajusite, kad pilvas pakyla, akimirką sulaikykite kvėpavimą, tada lėtai iškvėpkite. Kartokite.
Meditacinis judėjimas
Meditacinis judėjimas apima meditacijos dėmesingumą su švelniu fiziniu judesiu ir sutelktu kvėpavimu. Joga, tai chi ir qigong yra meditacinio judėjimo tipai ir jiems nereikia specialios įrangos, todėl juos galima atlikti bet kurioje vietoje.
Tyrimai parodė daugybę jogos naudos fizinei ir psichinei sveikatai. Joga ne tik skatina sveikos veiklos įpročius, bet ir gali būti naudinga sprendžiant miego problemas. Joga gali padėti pagerinti streso valdymą; taip pat buvo įrodyta, kad joga pagerina psichinę savijautą ir sumažina tam tikrus fizinius skausmus.
Mažiau tyrimų atlikta apie kitas judėjimo formas, tačiau preliminarūs tyrimai parodė, kad ir tai chi ir qigong gali padėti pagerinti emocinę gerovę. Tai apima nerimo ir depresijos simptomų valdymą,o tuo pačiu gali pagerinti miegą. Šie meditaciniai judesiai tikrai gali būti atliekami kaip jūsų nakties rutinos dalis arba dienos metu.
Nerimo žurnalas
Savo minčių ir rūpesčių užrašymas gali padėti jums tuos rūpesčius atskleisti, tam, kad galėtumėte juos išspręsti. Laikykite žurnalą prie lovos, kad galėtumėte užsirašyti bet kokį nerimą, kuris gali kilti prieš miegą. Kitos dienos darbų sąrašo sudarymas taip pat gali padėti greičiau užmigti.
Išsimaudykite kvapnioje vonioje
Kavapai turi labai daug galios savyje, todėl reikėtų nenuvertinti to ir nepamiršti. Vakare atsipalaidavimui išsimaudykite kvapnioje vonioje - levandos, ramunėlės, bergamotė, ylang ylang - kvapai, kurie tikrai padės atsipalaiduoti. Naudokite šių kvapų kūno priemones ir dufuzerius, taip pat lašinkite eterinį aliejų į vonią. Nepamirškite viso to derinti kartu su gera miego higiena geriausiems rezultatams pasiekti. Šio mėnesio rekomenduojama prekė, „The Body Shop” produktų linijos „Wellness” Sleep kūno priemonės. Kliniškai patvirtinta 4 žingsnių miego rutina padeda greičiau užmigti ir pagerina miego kokybę. Nusiprauskite su levandos kvapo plaukų ir kūno prausikliu, padrėkinkite odą kūno kremu, papurškite patalynę pagalvės purškikliu, patepkite pulso vietas eterinių aliejų mišiniu.
Darykite trumpas pertraukėles dienos metu, skirtas atsipalaidavimui
Skirtike bent 15 min. kasdien trumpam atsitraukimui nuo ekranų, nuo kasdienės įtampos ir rūpesčių. Išeikite pasivaikščioti, atlikite meditaciją ar tiesiog pasedėkite užsimerkę. Toks atsitraukimas padės išvengti pervargimo būsenos vakare ir išlaikys kūna pusiausvyroje.
Kontroliuokite naujienų skaitymą ir tikrinimą
Visos mintys ir informacija, kurią perskaitome ar pamatome turi poveikį užmigimui ir miego kokybei. Kad ir kaip sunku, pasistenkite valdyti ir kontroliuoti įsitraukimą į naujienų portalus. Galbūt vietoje 4 skaitomų portalų, pasirinkite tik 2? Aribokite save laiku, kiek skirsite naujienų skaitymui.
Pabagai, noriu pabrėžti, jog tam, kad jaustumėmės gerai ir gebėtume gerai išsimiegoti, turime laikytis disciplinos ir tvarkos savo dienoje. Kasdienė veikla turi būti suplanuota, turime skirti laiko darbui, būti fiziškai aktyvūs ir taip pat pailsėti. Rūpinkimės savimi tam, kad galėtume pasirūpinti ir kitais. Pradėkime nuo gero miego.